Çamlık BALMEK Galerilerimize Ziyaret

Kentlerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Yerelleştirilmesinin Geliştirilmesi Konferansı
programındaki misafirlerimiz, Çamlık BALMEK Galerilerimizi ziyaret etti. Usta öğreticilerimiz tarafından
Çamlık BALMEK Atölyelerimizde üretilen eserlerimiz hakkında bilgi edinen misafirlerimize teşekkür ederiz.

Paylaş

Diğer Haberler

TBB İtfaiye Personelleri Çamlıkta
TBB İtfaiye Personelleri Çamlıkta

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) koordinesinde İtfaiyecilik Eğitimi kapsamında eğitime gelen itfaiye personelleri, Çamlık BALMEK atölyelerini ziyaret etti. Usta öğreticilerimiz tarafından Geleneksel El Sanatlarımız hakkında bilgi verildi.

09/10/2023 16:58
Devamı
Kasnak Kardeşliği Projesi'ne Destek Atölye Çalışması
Kasnak Kardeşliği Projesi'ne Destek Atölye Çalışması

TEV işbirliği ile imkânları kısıtlı üniversiteli kız öğrencilere burs verilmesi amacıyla; hayata geçirilen Kasnak Kardeşliği Projesinde binlerce yıllık Türk tarihimizin işleme sanatından yola çıkarak; şehrimizin Antik kentleri, Mitolojik hikayeleri, efsaneleri, destanları, kahramanları, doğal güzellikleri, denizi vb. değerlerinin hikayeleriyle özgün ve çağdaş̧ tasarım uygulamalarıyla hazırlanan kasnaklar BALMEK’te ürüne dönüştü.

Proje kapsamında tüm malzemeler Balıkesir Büyükşehir Belediye’since temin edilerek, BALMEK merkez ve 13 İlçede yüzlerce ürün üretildi.

Söz konusu projeye;  Sn. Fatma Nur ŞILDAK ve Sn. Mehtap YILMAZ hanımefendilerin himayelerinde il protokol eşleri ve TEV gönüllüleri ile beraber Benan Bilek’le yapılan atölye çalışması, Kent Konseyi ev sahipliğinde destek verdi.

07/03/2022 14:38
Devamı
Merkez ve İlçe Halk Eğitim Müdürlerimiz Misafirimizdi
Merkez ve İlçe Halk Eğitim Müdürlerimiz Misafirimizdi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri Şube Müdürü Rıza KILINÇ, Karesi Halk Eğitim Müdürü İbrahim KURT, Karesi Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Dünya YILDIRIM öncülüğünde İlçe Halk Eğitim Müdürlerimiz , Çamlık BALMEK Kurs Merkezimizi ziyarette bulundu. Atölyelerimizde devam eden kurslarımızdaki kursiyerlerimizle bir araya geldi. Sanat Galerilerimizi ve Satış Mağazamızı gezen heyet, atölyelerimizde ürettiğimiz ürünler ve tüm alanlarımız ile İlçe BALMEK' lerde yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi aldı.

15/02/2024 17:49
Devamı
Çocuklarımız İçin Seramik Workshop Etkinliğimiz Gerçekleşti
Çocuklarımız İçin Seramik Workshop Etkinliğimiz Gerçekleşti

9-10 Mart günlerinde Çamlık BALMEK Kurs Merkezimizin Workshop Atölyesinde gerçekleştirdiğimiz
Seramik Workshop Etkinliğimizde 5-8 yaş ve 9-12 yaş arası çocuklarımız ve anneleri olmak üzere 65 misafirimizle bir araya geldik. Etkinliğimizde çocuklarımız öğrenirken uygulama yapma fırsatı da buldu.
Çocuklarımızın yetenek ve sosyal becerilerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerimize katılabilmek için bizi instagram hesabımızdan
takip edebilirsiniz.

18/03/2024 16:01
Devamı