Çamlık BALMEK Ebru Atölyemizde Workshop Etkinliği Gerçekleşti

Ece Amca İlkokulu Euro Montessori Erasmus Projesi kapsamında İtalya ve Litvanya'dan gelen misafirlerimizin katılımı ile Workshop Etkinliğimizi Çamlık BALMEK Ebru Atölyemizde gerçekleştirdik. Misafirlerimiz, uygulamaya katılarak Ebru Sanatımızın
yapımı ile ilgili deneyimde bulundu. Katılımcılarımız daha sonra Atölyelerimizi, Mağaza ve Galerilerimizi de gezerek eserlerimiz hakkında bilgi edindi.

Paylaş

Diğer Haberler

Savaştepe Ziyaretlerimiz Devam Ediyor
Savaştepe Ziyaretlerimiz Devam Ediyor

Savaştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümit ÇELİK' i ziyaret ettik. Buradaki eserleri inceledik.

20/12/2023 14:07
Devamı
Kasnak Kardeşliği Projesi'ne Destek Atölye Çalışması
Kasnak Kardeşliği Projesi'ne Destek Atölye Çalışması

TEV işbirliği ile imkânları kısıtlı üniversiteli kız öğrencilere burs verilmesi amacıyla; hayata geçirilen Kasnak Kardeşliği Projesinde binlerce yıllık Türk tarihimizin işleme sanatından yola çıkarak; şehrimizin Antik kentleri, Mitolojik hikayeleri, efsaneleri, destanları, kahramanları, doğal güzellikleri, denizi vb. değerlerinin hikayeleriyle özgün ve çağdaş̧ tasarım uygulamalarıyla hazırlanan kasnaklar BALMEK’te ürüne dönüştü.

Proje kapsamında tüm malzemeler Balıkesir Büyükşehir Belediye’since temin edilerek, BALMEK merkez ve 13 İlçede yüzlerce ürün üretildi.

Söz konusu projeye;  Sn. Fatma Nur ŞILDAK ve Sn. Mehtap YILMAZ hanımefendilerin himayelerinde il protokol eşleri ve TEV gönüllüleri ile beraber Benan Bilek’le yapılan atölye çalışması, Kent Konseyi ev sahipliğinde destek verdi.

07/03/2022 14:38
Devamı
Manyas BALMEK’ te Eğitim ve Üretim Devam Ediyor
Manyas BALMEK’ te Eğitim ve Üretim Devam Ediyor

Yaygın Eğitim Şube Müdürümüz Sn. Seda KAPLAN ve ilgili teknik personellerimiz Manyas Balmek için yeni yapılan
inşaat alanımızda incelemelerde bulundu. Manyas'ta devam eden kurslarımızda kursiyerlerimizle de
bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

05/12/2023 14:48
Devamı
Engin Altan Düzyatan Çamlık BALMEK Atölyelerimizi Ziyaret Etti
Engin Altan Düzyatan Çamlık BALMEK Atölyelerimizi Ziyaret Etti

Dizi ve sinema oyuncusu Engin Altan Düzyatan Çamlık BALMEK Atölyelerimizi ziyaret etti. Usta öğreticilerimizden Çamlık BALMEK Atölyelerimizde üretilen eserlerimiz halkında bilgi alan Engin Altan Düzyatan aynı zamanda ağırlığını kadınların oluşturduğu kursiyerlerimizle buluştu. Ziyareti sırasında hayranlığını belirten Engin Altan Düzyatan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi‘ni ve Balmek’ i kutladığını söyledi.

24/10/2023 16:00
Devamı