Telefon
WhatsApp

MİLLETVEKİLİMİZ SN. BELGİN UYGUR BALMEK’İ ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİMİZ SN. BELGİN UYGUR BALMEK’İ ZİYARET ETTİ

           BALMEK’ te bugün pandemi kurallarına göre açılan Kırkyama ve Balıkesir Pullusu kurslarını ziyaret eden Vekilimiz Sn. Belgin UYGUR kursiyer ve eğitmenlerle bir süre sohbet ederek, kursların herkes için hayırlı olmasını diledi. Sn. UYGUR pandemi süresince kadınlarımızın evlerinde de üretim yaptıklarını ancak bu kurslarla bakış açılarını geliştirdiklerini ayrıca aile bütçelerine katkı sağladıklarını dile getirdi.

          Geçmişten günümüze modern tasarımların BALMEK’te ürüne dönüşmesinde katkı sağlayanlara teşekkür eden Milletvekili Sn. Belgin UYGUR “ Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu imkânlarla özellikle kadınlarımızın tasarımlarını ürüne dönüştürebilecekleri bunun yanı sıra kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam var. Burada hem kültür hem de emek var. Kurslarımızda kadınlarımız hem ev ekonomisine katkı sağlıyor hem de daha sosyalleşiyorlar. Gelenekseli modernize ederek çeyizlerdeki yani geleneklerimizdeki el emeği göz nuru ürünleri günümüze taşımalıyız. Yaptığınız bu başarılı çalışmalar için hepinizi tebrik ediyorum. ” dedi.

KASNAK KARDEŞLİĞİ ATÖLYESİ DE ÜRETİYOR

           Geçtiğimiz haftalarda lansmanı yapılarak, merkez ve tüm ilçelerde uygulanmaya başlayan Kasnak Kardeşliği Projesi ile ilgili BALMEK merkezde bulunan atölyeyi de ziyaret eden Milletvekili Sn. Belgin UYGUR, projeye katkı sağlamak amacıyla işlediği ürünü de teslim etti. Gönüllülük esasıyla yürütülen projede gönüllülerle bir araya gelen Sn. UYGUR bu projenin hedefinin çok anlamlı olduğundan bahsederek “ İlmek ilmek işlenerek ortaya çıkan bu ürünlerden kız çocuklarının faydalanacak olması güzel bir hedef. Hepinize sağladığınız bu katkıdan ve ortaya çıkan ürünlerdeki emeğinizden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Paylaş:

Etiketler: Balmek