Telefon
WhatsApp

"Keşkül 8-40 Nesih Besmele " Sergisi Açıldı.

         Balıkesir Kent Konseyi, Birlik Vakfı Balıkesir Şubesi, BALMEK organizasyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Hüsnü Hat Sanatkârı Mustafa Antika’nın eserlerinden oluşan Keşkül 8-40 Nesih Besmele Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

        Eserlerini, Balıkesir’de sergilemekten mutluluk duyduğunu belirten Hüsnü Hat Sanatkârı Mustafa Antika “Açtığımız sergide, Nesih Besmele’nin 100 farklı istifinden seçtiğim 50 eser bulunuyor. Hat sanatında Nesih’in Celi yazısı olarak kullanmaya gayret ettik. Aynalı Müsenna’nın, haricinde dört cigertli bir müsennayla hat sanatına katkıda bulunuyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Sergimize katılan ve gerçekleşmesine vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

        Açılışa; Balıkesir Kent Konseyi Genel Sekreteri Mürşit Canbulat, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Yahya Akduman, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Seda Kaplan, Birlik Vakfı Balıkesir Şube Başkanı Mustafa Akyan ve sanatseverler katıldı.

         Sergi, Büyükşehir Belediyesi Meydan Sanat Merkezi’nde 3 Temmuz Cumartesi gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

Paylaş:

Etiketler: