Telefon
WhatsApp

BALMEK İLE "HAYAT BOYU ÖĞRENME"YE DEVAM

BALMEK İLE

              Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nda, Hayat Boyu Öğrenme kapsamındaki eğitim öğretim faaliyetleri aracılığıyla, bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla düzenlenecek. Etkinlikte bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

              Bu kapsamda, Balıkesir Millî Eğitim Müdürlükleri koordinesinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın kutlandığı etkinliklerde BALMEK (Balıkesir Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) olarak yerimizi aldık.

          Hayat boyu Öğrenme Haftası’nın Sergi açılış törenine Balıkesir Milli İl Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin DENİZ, BBB Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Yahya AKDUMAN, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Seda KAPLAN, Karesi Halk Eğitim Müdürü İbrahim KURT, Altıeylül Halk Eğitim Müdürü Filiz ÇELİK, ALGEM Müdürü Abdullatif ÖZER, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cem HAMZAOĞLU, Gençlik faaliyetleri Şube Müdürü Bülent TİLKİDÖĞEN, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü İbrahim BAYAR törenine katıldı.

              İki gün devam eden sergide geleneksel el sanatları ürünlerimizi gelenekten geleceğe modernize edilerek vatandaşlarımızla buluşturduk.

        "Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kapsamında sergimizin ikinci günü AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Sn. Meral CENGİZ Hanımefendi ile beraberindeki heyet ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımızın eşi Sn. Mehtap YILMAZ Hanımefendi ziyarette bulundu.

 

Paylaş:

Etiketler: